15 jetë të humbura nga tërmeti në Turqi!

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën, nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë Lindore mbrëmjen e kësaj të premteje. Sipas Haberler.com numri i viktimave pritet të rritet pasi dyshohet se ka shumë trupa nën rrënoja. E njëjta media bën të ditur se 8 persona humbën jetën në Elazig, 6 në Malatya dhe 1 në Dijarbakir.

Leave a Reply