21 viktima dhe 592 raste të reja me koronavirus në vend

Ministria  e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 206 testime të dyshuara për koronavirus, dhe prej tyre 592 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 21 persona të prkur nga virusi. Ndërsa Instituti i Shëndetit publik njofton se gjatë ditës së sotme janë shëruar 691 persona. Prej disa ditës në vendin tonë numri i të shëruarave është më i lartë se ai i të infektuarave. Për momentin në vendin tonë janë 20 598 raste aktive me koronavirus.

Leave a Reply