DOSJA E PLOTE/Zbardhen përgjimet, kush i “fundosi” policët e zyrtarët, merrnin deri në 7 mijë euro

Jane zbardhur detaje nga dosja e Prokurorisë së Durrësit dhe SHÇBA për arrestimin e 18 zyrtarëve të policisë dhe pushtetit vendor, në qytetin bregdetar, të akuzuar për “Shpërdorim detyre”.

Nga dosja hetimore, që “BalkanWeb” e sjell të plotë, duket se zyrtarët i lejonin ndërtimet pa leje kundrejt pagesave që varionin nga 1500 deri në 7 mijë euro.


Leave a Reply