FOTOLAJM/ Luli, Mona, Ylli partisë, Fatmiri dhe Emini thurin planin për protestën e fund-muajit

 

Ne kafe sot kane qene duke diksutuar per te mobilizuar qytetaret ne fushate personazhe te njohur per popullin. Madje, disa prej tyre kane lene gjurme ne memorien tone.

 

-Ne krye te mobilizuesve eshte Lulzim Basha. Si minister Transportesh u akuzua nga Prokuroria se vodhi mbi 200 milion euro. Si minister i jashtem, i fali detin Greqise. Si minister i Brendshem mban barren e kater vrasjeve ne 21 janar, ndersa si kryetar bashkie mbahet mend per gjumin e thelle.

-Pas tij vjen Monika. Per Monen mund te themi se ka dhunti te gjuaje me çizme dhe  se eshte gruaja e Ilir Metes. Te tjerat secili i kujton vete.

-I treti eshte kryetari i PR, Fatmir Mediu. Ne fakt sapo permendim kete emer na vjen ndermend emri i fshatit Gerdec, ku ne 2008-en nga ky vend demontim armesh, humben jeten 26 persona. Mediu ishte minister i Mbrojtjes ate kohe.

-Pastaj vjen Ylli i partise qe eshte perkushtuar ne media duke shprehur qendrimet e LSI kunder SHBA-BE.

Emin Gjana, i fundit nga rendesia shquhet per sherret brenda PD-se ku desh u rrah me nje zonje ne nje mbledhje. Ka qene minister i Berishes, ndaj mund te kuptojme se c’dore eshte.

Jane keta lidera qe do ngrene popullin ne proteste ne 27 janar./lexo.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *