Atletico Madrid – Barcelona, formacionet e derbit të madh në La Liga

Atletico Madridi dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Blaugranët janë mysafirë Los Colchoneros në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë, takim që zhvillohet në stadiumin Wanda Metropolitano nga ora 21:00.

Ekipi i drejtuar nga Ronald Koeman vjen në këtë ndeshje pas një forme jo të mirë, por pas fitores në takimin e fundit synojnë të vazhdojnë me rezultate pozitive.

Leave a Reply