Banaliteti i Ilir Metës, me 10 roje hedh parrulla “Rama Ik” në stadium

Presidenti i Republikës ka vendosur ta luftojë Edi Ramën kudo që ndodhet, të tokë, ajër, det dhe në stadiumin e ri, [por dhe në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës.

Më në fund u bë e qartë pse Ilir Meta u ul në stadium, në krahun jugor të tribunës perballë.

Me dhjetë vetë, çunat e “lagjes” së LSI, ai mbante me vete pankarten “Rama Ik” dhe here pas here aktivizonte grupin e tij të hidhte parrulla.

Kjo tregon gjendjen e vërtetë psiqike të Presidentit, i cili herë del me brekë, herë nën shoqërinë e maceve, e qenve e herë nën shoqërinë e këngëtarëve të tallavasë, duke e levizur “vidat” e presidences deri ne shkallen e fundit te lirimit te saj.

Me një çetë me dhjetë vetë tashme Ilir Meta ka nisur luftën nga shkallët e stadiunit të ri, ku tifozët dhe ashtu janë mjaft të mërzitur për rezultatin në dizfavor të Shqipërisë.

Por me sa duket tifozet ndones ete merzitur, kane vendosur te mos e ngacmojne Meten, pasi kane frike se ne kete gjendje qe eshte ai zhvishet dhe del vetem me breke, duke trembur dynjane./Lexo/

Leave a Reply