Category Archives: Bota

Komplot kundër Theresa May?

Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë…

BE miraton shtyrjen e Brexit

Britanisë së Madhe i është propozuar dalja nga Bashkimi Europian më datën 12 prill në rastin më negativ, dhe më…

Dorëhiqet lideri komunist i Kazakistanit

Nazarbayev drejtonte vendin prej 30 vjetësh Pas tre dekadash pushtet absolut, dorëhiqet Presidenti i Kazakistanit Nursultan Nazarbayev. Lideri komunist 78-vjeçar…

May nuk ka ndërmend të dorëhiqet

Kryeministrja britanike, Theresa May nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, pas vendimit të kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve, i cili…