Category Archives: Lajme

Delawie lavderon punën e KQZ-së

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, ka lavdëruar punën e Komisionit Qendror Zgjedhor në organizimin e zgjedhjeve të sotme në…

Ushtria turke mbron Katarin

“Kush dëshiron ta sulmojë Katarin, bujrum Ne me popullin dhe Zotin e Katarit jemi këtu” citohen burime brenda ushtrisë Turke….

Benzema shkon për iftar në Turqi

 Futbollisti francez, Karim Benzema, mori pjesë në darken e  iftarit të organizuar në lagjen historikë të Stambollit, Fatih ditën e …