Ja cilët janë zëdhënësit e ministrave, lëvizjet dhe prurjet e reja

Pasi zgjodhën sekretarët e Përgjithshëm, ministrat e rinj të Qeverisë “Rama 2” kanë zgjedhur edhe këshilltarët mediatikë, ata që do bëjnë lidhjen dhe rakordimin me mediat.

“Panorama” publikon listen me emrat e tyre, ne te cilen shihet lëvizje keshilltaresh brenda perbrenda qeverise, kalime nga njera ministri tek tjetra. Keshtu, Glevin Dervishi qe ka qene te Ditmir Bushati, ka kaluat tashme te zevendesministrja Senida Mesi.

Edlira Prendi, keshilltarja e Kodheli, ka kaluar keshilltare te ministri Bushati.

Albana Qehajaj, qe deri ne mandatin e pare ka ka qene te ish ministrja Gjermeni, tashme do te jete keshilltare te Mbrojtja, te ministrja Olta Xhacka.

Keshilltari i Peleshit, dje si numri dy i qeverise, Fatjon Hoxhalli, do te vazhoje po te Peleshi, po kete radhe ne postin e tij te ri, te Bujqesia.

Hyrje e re eshte Ana Shkreli, vajza e ish deputetes socialiste, Ledi Shamku, e cila eshte caktuar keshilltare e ministres se Shtetit per Mbrojtjen e Sipermarrjes, Sonila Qato.

Pa keshilltare deri tani kane mbetur ministri per Diasporen, Pandeli Majko dhe ministra e Drejtesise, Etilda Gjonaj.

Emrat e këshilltareve

Senida Mesi- Glevin Dervishi

Ditmir Bushati- Edlira Prendi

Olta Xhaçka- Albana Qehajaj

Fatmir Xhafaj- Ardi Bita

Arben Ahmetaj- Alba Caroshi

Damian Gjiknuri- Dardan Malaj

Lindita Nikolla- Denisa Ruzi

Mirela Kumbaro- Jonida Hitoveizi

Niko Peleshi- Fatjon Hoxhalli

Ogerta Manastirliu- Etiola Kola

Blendi Klosi- Rovena Moçka

Sonila Qato- Ana Shkreli

Leave a Reply