Kelmendi synon sërish të jetë kampione e Botës

Majlinda Kelmendi është duke i bërë përgatitjet e fundit për Kampionatin Botëror të xhudos, i cili do të mbahet në Budapest të Hungarisë, nga 28 gushti deri më 3 shtator, shkruan zeri.info.“Gati për Botërorin e Budapestit”, ka shkruar trajneri Driton Kuka në “Facebook”, duke konfirmuar se kampionia olimpike është e gatshme për ta arritur suksesin e radhës.

Siç dihet, Kelmendi është kampione e dyfishtë botërore dhe do ta synojë trofeun e tretë në karrierë.

 

Leave a Reply