Kurthi Rama për garën: ‘Blushi do dal me vota i treti, më keq se kaubojsi Ndocaj’

Edi Rama po kurdis një skenar ogur zi në garën per kryetar. Kurthi i tij kundër Blushit është ta nxjerr të tretin në garë madje pas Eduard Ndocajt. Pas kësaj ai do e eleminoj me turp Blushin duke e tallur që ska vota as sa Kaubojsi:

Tronditet medamek Edi Rama dhe kurdis një garë të shtirur.. I del ballaz në kandidim për kreun e PS sozia politike… Me titra sapo u njoftua se demokristjani Eduart Ndocaj shpall kandidaturën për kryetar të Partisë Socialiste. Duket se kjo surprizë i ka komplikuar shumë gjërat për kreun aktual të socialistëve, për disa arsye. Ndërsa me Blushin Rama ndahet ku e ku në shumë gjëra, me Ndocajn çuditërisht ka shumë më tepër të përbashkëta: 1 – Të dy vijnë krejt nga jashtë PS – së dhe menjëherë duan të bëhen kryetarë Ndocaj vjen si demokristjan që bëhet deputet i PS e do të bëhet kryetar, ashtu siç Rama erdhi e u bë kryetar e pastaj edhe anëtar i PS ­së (e kemi për kryetar Bashkie) 2 – Të dy vijnë nga emigracioni Rama nga Parisi, Ndocaj nga Milano. Të dy , qytete mode dhe arti. Ndocaj ka avantazh se vjen me thonj të prerë dhe i larë 3 – Të dy dashurojnë ndërtimin Ndocaj vjen si ndërtues , Rama…e dini vetë… 4 – Të dy kanë qejf të jetojnë në provincë Ndocaj në Lezhë e Rama në Surrel 5 – Të dy kanë pasion pikturën Ndocaj thotë se nuk e ka ushtruar meqë iku në kurbet, ndërsa Rama nuk ka ndroje ta ushtrojë 6 – Të dy kanë pasion kafshët e transportit Ndocaj donte të shkonte në kuvend me kalë, ndërsa Rama ka hyrë në kuvend me….

Leave a Reply