A do të jetë Salah në Botëror? Federata Egjiptiane jep lajmin që prisnim të gjithë

Federata Egjiptiane e futbollit ka reaguar me anë të një një Twitteri duke u shprehur se janë shumë optimist për Salah dhe se ai me shumë mundësi do të jetë pjesë e kombëtares së Egjiptit në Rusi 2018.

Në twitter shkruhej: Dr. Mohammed Abu Ola, një mjek i zgjedhur, raportoi se Shërbimi Mjekësor i Liverpool e kishte njoftuar atë pas kryerjes së një rrezatimi mbi shpatullën e Salah dhe rezultati se lojtari ishte i alarmuar në grupet e krahëve, ai shtoi se sipas kësaj diagnoze ishte optimist se Salah do t’i bashkëngjitet ekipit kombëtar në Kupën e Botës.

Dhe ministri i sportit i vendit thotë se pret që Salah të rimëkëmbet në dy javë dhe sulmuesi do të emërohet në skuadrën e plotë të Egjiptit më 4 qershor.

Loja e parë e Egjiptit është kundër Uruguajit më 15 qershor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *