Lufta ndaj krimit dhe shkarkimet në polici, Rama: Kush është i përzier me krimin, s’ka vend në polici, askush s’na ndal në këtë luftë

Pas shkarkimit të krerëve të policisë së Elbasanit nga drejtori Çako, ka reaguar edhe kryeministri Rama.

Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri ka shprehur edhe njëherë vendosmërinë e qeverisë së tij për të luftuar me çdo mjet krimin dhe mos lejuar askend që nuk ka kurajo të përballet me krimin, të mbajë uniformën e policisë.

 

Nga ana tjetër Rama ka cilësuar sit ë turpshme përpjekjen e PD-LSI e të tjerë, që sulmojnë e batosin policinë. Gjithësesi, Rama është shprehur se askush nuk mund ta ndalë shtetin në luftën ndaj krimit.

Ja reagimi i plotë i Ramës:

TA HARROJNE SE DO TE NA NDALIN

Përshëndes shkarkimin e gjithë zinxhirit të komandës policore në Elbasan? Kush është përzier me çorbën e krimit, po edhe kush s’ka kurajo të përballet sy për sy e dhëmb për dhëmb me të, s’ka vend nën uniformën e dëshmorëve të Policisë së Shtetit?‍✈️⭐️

E turpshme përpjekja e Frontit të Çorbës së Vjetër për të baltosur Policinë e Shtetit për operacionin e suksesshëm mbrëmë në Vlorë, si pjesë e luftës ndaj rrjetit kriminal të heronjve të kazanit politik e mediatik të 48 orëve të fundit?

Policia e Shtetit po bën të gjithë gjërat e duhura dhe çdo drejtues e punonjës policie, duhet të vazhdojë të bëjë përditë këtë që po bën qysh prej nisjes së kësaj faze të re të luftës me krimin, pas pastrimit të Shqipërisë nga kanabisi?

‪Ta harrojnë se do të na ndalin dot në këtë luftë, të gjithë ata që vazhdojnë t’i marrin shqiptrët për budallenj dhe që synojnë bllokimin e rrugës sonë për Shqipërinë që duam – me shtet, punë, mirëqenie. Me mandatin e 25 qershorit, ne do t’i bëjmë jo vetëm rrjeteve kriminale, po edhe korrupsionit në tërësi, atë që asnjë nga këta që hidhen sot përpjetë në kazanin e politikës e të medias, s’ka guxuar as ta mendojë, në çerekshekulli rrumpallë e bashkëjetesë harmonike të pushtetit me llumin, ku ky vend mbeti pa shtet, pa ligj, pa drejtësi??

‪Këtu jemi dhe do të shohim. Ditë për ditë✌️

Leave a Reply