Protestë pa lider! Basha mungon në shesh, poston videon mbështetëse

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ashtu si pritej, per shkak te axhendes dhe takimeve te rendesishme qe ka, nuk eshte sot ne protesten e gjashte te opozites para Kuvendit, ku protestuesit jane mbledhur serish me thirrje te forta “Rama Ik”.

Edhe pse ne mungese, ai ka postuar videon e protestes live ne faqen e tij ne Facebook, duke dhene mesazhin e forte se lufta eshte per nje kauze te drejte, dhe me sigurine se “Klika e krimit e bërë njësh me qeverinë do të shembet nga themelet!”

Mesazhi i Bashes

Ne luftojmë për një kauzë të drejtë, për një qeveri të çliruar nga krimi dhe zgjedhje të lira. Klika e krimit e bërë njësh me qeverinë do të shembet nga themelet! #ShqiperiaSieuropa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *