SHBA numëron mbi 1.5 milionë të infektuar me koronavirus

Më shumë se 1.5 milionë njerëz janë infektuar nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas Universitetit Johns Hopkins, në SHBA në orët e fundit janë shtuar edhe 17.059 raste të reja dhe janë raportuar 1.383 të vdekur.

Shtetet e Bashkuara vijojnë të qëndrojnë në vend të parë për numrin e të prekurve dhe të viktimave.

Që nga fillimi i pandemisë, në SHBA kanë humbur jetën 93.533 pacientë.

Leave a Reply