VIDEO/ Synonin prishjen e takimit të Ramës në Elbasan, deputeti i PD dhunon policët

Partia Demokratike është përpjekur të prishë takimin e kryeministrit Edi Rama në Elbasan.

Sali Berisha ka postuar edhe një video, ku shihet që deputeti Luçiano Boçi shtyhet me policët.

Por, në protestën e PD-së nuk shihen as 15 persona, çka tregon sa keq është katandisur kjo parti në Elbasan, ku ka kaluar forcë e katërt, pas PS-së, PDIU-së dhe LSI-së.

Deputeti socialist i kësaj zone, Taulant Balla, duke ironizuar protestën, shkruan:

“19 veta për të protestuar kundër qeverisë në një qark kaq të madh, Luli e ktheu partinë në një shoqatë. Opozita vjen në parlament, bën teatër në Facebook dhe ikën”. ?Lexo.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *