Maqedoni e Veriut/ 14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 14 viktima nga Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se janë realizuar 2,176 testime prej të cilave rezultuan pozitivë 361 persona.

‘Gjatë 2021 do përballemi me shumë variante të reja të Covid-19’/ Shkencëtarët: Duhet të mësohemi
Deri tani, në Maqedoni janë diagnostikuar 88,749 pacientë me koronavirus.

Leave a Reply