Maqedonia e Veriut – Kosova, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Nga minuta e parë, Bernard Challandes ka hedhur në fushë Dresevicin në vend të Amir Rrahmanit, Florent Hadërgjonajn në sulm në mungesë të Milot Rashicës, po ashtu nga fillimi luan edhe Bersant Celina.

Në sulm Nuhiu e zëvendëson Muriqin.

Pesë shqiptarë startojnë në formacionin e Maqedonisë kundër Kosovës.

Maqedonia e Veriut:

Kosova:

Ndeshja në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të zhvillohet sonte në stadiumin “Tose Proeski Arena” të Shkupit duke filluar nga ora 20:45.

Leave a Reply