Një copë e madhe akulli bie nga qielli, askush se shpjegon dot nga erdhi

Një pjesë e madhe  akulli ra nga qielli mbi Kew, Londër, të mërkurën në mëngjes, duke shpërthyer në një rrugë dhe duke dërguar shenja akulli dhe bore drejt dy kalimtarëve të shokuar.

“Kur pashë pamjet, unë isha i tronditur kur pashë se ishte madhësia e një guri”, tha Moss Sayed, drejtuesi i një kompanie afër taksive, kamera e sigurisë së së cilës kapi incidentin në video.
Besohet se copa e akullit mund të ketë rënë nga ndonjë avion që kalon mbi qytet, ndonëse këto raporte nuk janë konfirmuar.

Kew, megjithatë, është vendosur direkt nën një rrugë fluturimi nga Aeroporti Heathrow i Londrës.

Incidenti, i cili u zhvillua rreth orës 9 të mëngjesit, ka nxitur më tej një këshilltar lokal që të shtyjë për një hetim.

The Telegraph gjithashtu vuri në dukje se avionet më përpara ishin fajësuar për incidente të ngjashme, duke përfshirë një copë akulli që la një “krater” në një qytet skocez dhe një tjetër që dëmtoi një çati në qytetin Windsor.

Leave a Reply