Një tjetër tërmet, lëkundet toka në Durrës dhe Tiranë

Një tërmet ka shkaktuar lëkundje në qytetin e Durrësit para pak minutash. Lëkundjet janë ndjerë edhe në kryeqytet. Sipas IGJEUM, dridhjet e tokës pak më parë ishin më magnitudë 3.5 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit raportohet të jetë ne det, mes Kepit të Rodonit dhe Bisht Pallës.

Leave a Reply