Zjarr në oborrin e MB

Një zjarr ka rënë pasditen e së enjtes në parkun e Ministrisë së Brendshme, në Tiranë.Sipas informacioneve të fundit, dyshohet…

Protestë paqësore

Demokratët po bëhen gati për protestën përpara Parlamentit dhe kreu i opozitës u kërkoi shqiptarëve të bashkohen pa dallime politike…

Zidan në krye të Realit

Real Madrid ka një mundësi të mirë për të transferuar Eden Hazardin.Real Madrid po kalon në momente të vështira dhe…

Maqedonia legalizon kanabisin

Maqedonia ka filluar procedurën për legalizimin e marihuanës për qëllime mjekësore.Më së voni deri në shkurt pacientët do të kenë…

Turqia bllokon 27 anije ruse

Nuk çtensionohet situata mes Ankarasë dhe Moskës pas rrëzimit të avionit “Su-24”.Turqia ka bllokuar në portet e saj në Detin…