Presidenti Erdogan uron presidentin e zgjedhur të SHBA-vë, Joe Biden

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka dërguar një mesazh urimi presidentit të zgjedhur të SHBA-së, Joe Biden

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, i ka dërguar një mesazh urimi presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, Joe Biden, transmeton Anadolu Agency (AA).

Kandidati demokrat Joe Biden ka përmbysur rezultatin në shtete kyçe të Pensilvanisë dhe Michiganit për t’i siguruar 270 votat elektorale të mjaftueshme për të fituar garën për president të ShBA’ve.

Erdogan dhe Vuçiq kanë qenë liderët e fundit që i kanë uruar Bidenit fitoren në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit.

Leave a Reply