Presidenti Trump dhe gruaja e tij infektohen me koronavirus

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe Zonja e Parë Melania janë të dy pozitivë me koronavirus , bazuar në testet e kryera.

Vetë Trump postoi lajmin në Tëitter: “Zonja e Parë dhe unë kemi dal pozitivisht për Covid-19. Le të fillojmë karantinën dhe procesin e shërimit menjëherë. Së bashku do tia dalim!”. 

“Donald Trump dhe Zonja e Parë Melania aktualisht jane mirë”, thotë mjeku i presidentit.

Donald do të vazhdojë të kryejë detyrat e tij “pa ndërprerje”, vazhdoi mjeku personal i Trump.

Ndërkohë një udhëtim në Florida, i planifikuar për të premten, tashmë është anuluar.

Çifti Presidencial do ta kalojë karantinën në Shtëpinë e Bardhë.

Bashkëpunëtori pozitiv Hope Hicks, ajo është e sëmurë – Vetëm disa orë më parë ishte bërë e njohur pozitiviteti ndaj Covid-19 i bashkëpunëtorit të ngushtë të Presidentit të SHBA Hope Hicks.

Hicks, raporton CNN, jo vetëm që udhëtoi me presidentin shumë herë kohët e fundit, konkretisht për debatin në Cleveland, por gjithashtu fluturoi të Mërkurën e kaluar në helikopterin presidencial së bashku me ndihmësit më të ngushtë të Trump, përfshirë dhëndrin Jared. Kushner, në Minesota.

Leave a Reply