Renditen top dhjetë boksierët me grushtin më të frikshëm në histori të boksit

George Foreman është emëruar si goditësi më i fuqishëm në histori të boksit, para legjendës tjetër, Mike Tyson.

Big George kishte arritur të fitonte titullin e më të mirit dy herë gjatë karrierës së tij, derisa kishte një grusht tejet të fuqishëm.

Foreman ka luftuar në 81 meçe zyrtare, duke arritur 76 fitore, me një rekord prej 68 fitoreve që rrodhën nga nokautet.

Credit: PA

Daily Mirror ka renditur top dhjetë boksierët me goditjen më të fuqishme në histori të boksit, duke përfshirë me ata që janë pensionuar dhe aktiv.

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë me boksierët që kishin grushtin e frikshëm:

10) Deontay Wilder

Credit: PA

9) Lennox Lewis

Credit: PA

8) Sonny Liston

Credit: PA

7) Rocky Marciano

Credit: PA

6) Joe Louis

Credit: PA

5) Jack Dempsey

Credit: PA

4) Jack Johnson

Credit: PA

3) Earnie Shavers

Credit: PA

2) Mike Tyson

Credit: PA

1) George Foreman. /Telegrafi/

Credit: PA

Leave a Reply