Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti tragjik

Vijojnë të akoma kërkimet për persoant e mbetur nën rrënoja e ndërtesave të rrënuara si pasojë e tërmetit të rënë të martën në vendin tonë.

Ministria e Mbrojtjes deri në orën 22:30 bëri me dije se shifra zyrtare e viktimave nga tërmeti tragjik ishte 30 nga të cilët 14 viktima në Durrës, 1 në Lezhë dhe  15 në Krujë.

Ndërkohë sipas burimeve mediatike deri më tani numri i viktimave ka arritur në 34, ndërsa nuk ka asnjë numër në lidhje me personat që vijojnë të mbeten nën rrënoja.

Leave a Reply