Rikthimi i McGregor në UFC

Conor McGregor do të kthehet në tetëkëndësh për t’u përballur me Donald ‘Cowboy’ Cerrone në kuadër të ‘UFC 246’.

31-vjeçari i ka munguar këtij sporti që nga tetori i vitit 2018, kur pësoi humbje nga Khabib Nurmagomedov në raundin e katërt gjatë ‘UFC 229.

Kur zhvillohet ‘UFC 246’

(Foto: Instagram/ufc)

‘UFC 246’ zhvillohet fundjavën që vjen, të shtunën më 18 janar.
T-Mobile Arena në Las Vegas është vendi ku do të zhvillohet ky eveniment sportiv.
Do të zhvillohen 13 duele në kuadër të këtij organizimi nga UFC.

Koha e fillimit të përballjes McGregor – Cerrone

(Foto: Instagram/ufc)

Duelet kryesore pritet të fillojnë në orët e para të të dielës me kohën tonë (rreth orës 4:00), ndërsa meçi ndërmjet McGregor dhe ‘Cowboy’ Cerrone është ngjarja më e madhe dhe pritet të nisë nga ora 7:00 e mëngjesit të dielës me kohën tonë.

Duelet kryesore (me fillim nga ora 4:00 e të dielës me kohën tonë)

(Foto: MMA Junkie)

Holly Holm vs Raquel Pennington (femra, pesha shumë të lehta)
Aleksei Oleinik vs Maurice Greene (peshat e rënda)
Claudia Gadelha vs Alexa Grasso (femrat, pesha super të lehta)
Anthony Pettis vs Carlos Diego Ferreira (pesha të lehta)
Conor McGregor vs Donald Cerrone (pesha e mesme e lehtë)

Çfarë kanë thënë McGregor dhe Cerrone

(Foto: The Sun)

McGregor: “Kam bërë gabime dhe kam guxim t’i pranoj dhe t’i korrigjoj”.

‘Cowboy’ Cerrone: “Do të dal dhe do të përballem me të, këtë e duan të gjithë. Më mirë do të hy në histori për duelin më të madh duke e humbur, sesa të dueloj vetëm për të fituar”.

Parashikimi

Conor McGregor (Foto: Harry How/Getty Images/Guliver)

McGregor konsiderohet favorit për të rikthyer shanset që të luftojë për titullin e peshave të lehta në të ardhmen.

Leave a Reply