Ronaldo drejt largimit nga Reali!?

Cristiano Ronaldo, është rikthyer në  thashethemet, kinse që ai kishte kërkuar të largohej nga Real Madrid gjatë afatit ë transferimit të verës.

Raportet kishin dalë në pah se ai ishte i pakënaqur në Bernabeu, pasi u akuzua për mashtrimin e qeverisë spanjolle prej 13 milion paund në taksën e papaguar. Dhe ai u lidh shpejt me një kthim në Manchester United.

Megjithatë, pas dy golave të tij duke treguar në Real Madrid 3-1 fitore në Borussia Dortmund, ai u pyet nëse ai kishte qenë ndonjëherë në kërkim për të lënë klubin.

Për të cilin Ronaldo, 32 vjeç, u përgjigj me shume mllef : “Këto fjalë kurrë nuk erdhën nga goja ime. Njerëzit flasin për mua çdo ditë në të gjithë botën, por unë jetoj për futboll dhe familjen time – jo atë që është shkruar për mua në shtyp”, ka thënë portugezi.

Ronaldo, i cili shënoi katër gola në dy ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve të sezonit, përulësisht shtoi: “Ndonjëherë lajme vijnë  nga Portugalia, nga Spanja ose nga Gjermania. Është për shkak se emri Cristiano është lajm i botës” , ka pohuar ai.

Leave a Reply