Rritet numri i viktimave nga tërmeti

Ka shkuar në 24 numri i viktimave që kanë humbur jetën nga tërmeti katastrofik që goditi vendin mëngjsin e kësaj të marte.

Dy viktimat e tjera janë shënuar në Thumanë. Njëri prej viktimave pritej që të nxirrej I gjallë pasi ishte mbajtur prej orësh me pompën e oksigjenit por nuk ka mundur dot që tia dalë pasi një copë betoni i kishte zënë pjesën e gjymtyrëve prej 17 orësh.

I riu ka luftuar deri në momentet e fundit, pasi ka komunikuar me ekipet shpëtuese, duke iu thënë se nuk i ndjente pjesët e poshtme të gjymtyrëve, por pak më parë ai ka mbyllur sytë përgjithmonë.

Ndërkohë e pajetë është gjetur dhe një grua.

Leave a Reply