Samsung konfirmon – tableti i parë 5G lansohet në tremujorin e parë të vitit

Në vitin 2019 pamë që telefonat e parë inteligjentë 5G dolën në treg, por për fat të keq, ishte mjaft qetë në skenën e tabletëve.

Sidoqoftë, nëse jeni në treg për një tablet 5G, mund të jeni të interesuar të kuptoni se Samsung ka konfirmuar që në tremujorin e parë të vitit 2020, kompania do të lansoj atë që ata po e quajnë tabletin e parë 5G në botë.

Kjo vjen në formën e Samsung Galaxy Tab S6 5G i cili do të lansohet fillimisht në Korenë Jugore.

Për sa i përket specifikave, tableti do të jetë pothuajse i njëjtë me versionin e rregullt Galaxy Tab S6, me lidhjen 5G si ndryshimin kryesor.

Bëhet fjalë për përdorimin e një ekrani 10.5 inç 2560 × 1600 me një procesor Qualcomm Snapdragon 855. Do të ofrohet gjithashtu në opsione RAM 6 GB ose 8 GB, dhe gjithashtu me mundësi të hapësirës ruajtëse 128 GB ose 256 GB.

Leave a Reply