SHBA/ Protestuesit përleshen para Shtëpisë së Bardhë

Zgjedhjet në SHBA kanë shënuar edhe incidente. Në nisej të numërimit protestuesit zbritën në rrugë në Washington, ku nuk munguan edhe përplasjet fizike me njëri tjetrin.

Qindra protestues u panë duke marshuar madje duke bllokuar trafikun dhe duke ndezur fishekzjarre.

Sipas mediave amerikane, demonstratat herë pas herë u shoqëruan edhe me përleshje dhe konfrontime jashtë Shtëpisë së Bardhë, ndërsa tre persona u arrestuan.

Leave a Reply