Shifra të larta në SHBA: Gati 47 mijë raste të reja dhe 1 mijë të vdekur

As Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk po gjejnë qetësi nga koronavirusi. Autoritetet shëndetësore vijojnë të raportojnë shifra të larta të infektuarish dhe të vdekurish.

Në 24 orët e fundit, u konfirmuan pozitivë 46.808 persona, ndërsa 1.074 pacientë humbën jetën.

Gjithsej, SHBA ka 5.114. 2018 të prekur dhe 164.537 të vdekur.

Leave a Reply