Shqipëria dridhet nga dy tërmete

Ka disa ditë që vendi ynë po përballet me zjarre të përmasave të mëdha, por gjatë natës ka patur edhe dy tronditje të fuqishme tërmeti.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti i parë është regjistruar në Qukës, 5 kilometër nga Prrenjasi me magnitudë 2.4 dhe në thellësi 3 kilometër. Tërmeti është regjistruar në orën 01:42.

Ndërkohë rreth një orë më vonë, saktësisht në orën 02:36 një tjetër tërmet është regjistruar në Elbasan. Sipas specialisteve ai është regjistruar me një thellësi 16 km dhe ka pasur magnitudë 2.5.

Leave a Reply