Ky është kundërshtari i ardhshëm i Joshuas (FOTO)

Sipas ‘Metro Sports’, Joshua do të zyrtarizojë duelin ndaj Joseph Parker të premtën mbrëma.Nëse ky duel zyrtarizohet para vikendit, atëherë të dy bokserët do të shfaqen në një konferencë për media të hënën.

Parker është aktualisht në Zelandën e Re, por besohet se do të udhëtojë së shpejti drejtë Londrës për të nënshkruar rreth duelit.

Joshua do të vendosë titullin e tij të rëndë WBA dhe IBF në linjë, ndërsa do të përpiqet të fitojë WBO e Parkerit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *