Tag Archives: Tërmeti

Tërmet i fuqishëm në Greqi

Pak minuta më parë një lëkundje e fortë me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter është regjistruar në Greqi. Lëkundjet janë…

Tërmeti dridh Tiranën

Tirana u godit nga një tërmet i fuqishëm mbrëmjen e kësaj të marte. Lëkundjet ishin me magnitudë 5.5 të shkallës…

Tërmeti në Fushë Krujë

Nje lekundje termeti eshte regjistruar gjate nates, teksa kishte kaluar ora 01:40. Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raporton…