Tërmet me fuqi 5,2 ballë godet Iranin

Një tërmet me fuqi prej 5,2 ballë sipas Rihterit ka goditur Iranin.

Enti Seizmologjik i Teheranit tha se epiqendra ka qenë në rajonin Behabada në Yezd.

Tërmeti është regjistruar në thellësi prej tetë kilometrave.

Deri më tani nuk janë raportuar viktima dhe dëme materiale.

Leave a Reply