Tërmeti në Durrës

Një lëkundje tërmeti është raportuar në Durrës. Sipas aplikacionin EMSC, tërmeti kishte magnidtudë 4,5 të shkallës rihter.

Lëkundjet kishin epiqendrën 22 kilometra në verilindje të Durrësit.

Tërmeti kishte thellësinë 10 km. Paraprakisht, nuk ka raportime për viktima, apo dëme materiale por lëkundjet kanë shkaktuar panik te qytetarët.

Tërmeti është ndjerë dhe në Thumanë të Krujës, një tjetër zonë e goditur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit të kaluar në qarkun e Durrësit.

Leave a Reply