Tërmeti në Fushë Krujë

Nje lekundje termeti eshte regjistruar gjate nates, teksa kishte kaluar ora 01:40.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raporton se termeti i regjistruar ka qene me magnitude 3.7 dhe ka pasur epiqender 1 kilometer ne Lindje te Bubqit ne Fushe Kruje.

Lekundja eshte ndjere nga banoret, por per fat nuk raportohen deme. Sipas IGJEUM lekundja ka pasur nje thellesi prej 34 km.

termet

Leave a Reply