Video e rrallë/ Kaos nga akulli, 100 automjete përfshihen në aksidentin masiv

Ky dron ka filmuar kaosin e krijuar nga automjetet në një autostradë të mbuluar nga bora.

Në këtë aksident ishin të përfshira rreth 100 automjete. Makina dhe kamiona ngecën në borë ose rrëshqitën jashtë rrugës.

Ngjarja u regjistrua në autostradën e Interstate pranë Marshfield në Missouri të SHBA.

Mediat lokale raportojnë se nga ky kaos i shkaktuar ndërroi jetë një grua ndërsa 11 persona mbetën të plagosur.

Leave a Reply