Alban Beqiri bën histori në boks, kalon mes 8 më të mirëve të botës

Alban Beqiri po ben histori ne boterorin e boksit ne Serbi. Boksieri ynë eshte kualifikuar per në raundin çerekfinal të peshës 67-71 kilogram. Se fundmi ai ka kaluar panamezin Bekford me rezultatin 4 me 1.

Në raundin cerekfinal , Beqiri do te kete perballe jordanezin Eashash.

Dueli do te zhvillohet te marten dhe nese arrin te fitoje, minimalisht boksieri kuqezi do te kete siguruar nje medalje bronxi.

Megjithate edhe duke qene në 8 më të mirët , Alban Beqiri ka bere historine e boksit shqiptare.

Leave a Reply