Hakerat sulmojnë paratë e Donald Trump, i vjedhin 2.3 milionë dollarë

Sulm hakerësh në arkat e republikanëve në Wisconsin.

Hakerat vodhën 2.3 milion dollarë nga llogaria e përdorur për të financuar fushatën e rizgjedhjes së Donald Trump.

Kjo u njoftua nga kreu i partisë republikane, Andrew Hitt, duke shpjeguar se një aktivitet i dyshimtë ishte vërejtur më 22 tetor:

FBI po heton se çfarë ka ndodhur.

Hakerat mesa duket kane manipuluar faturat e pagesave për katër ofrues të shërbimeve për fushatën e Trump, në mënyrë që të futnin parate ne xhepin e tyre.

Në 2016 Trump fitoi Wisconsin me pak më shumë se 23,000 vota dhe mbetet një shtet në ekuilibër edhe në zgjedhjet e këtij viti.

Dy sfiduesit e Shtëpisë së Bardhë do të mbërrijnë në Wisconin ditën e sotme..

Leave a Reply