Koalicioni i udhëhequr nga Ramush Haradinaj mban sot konferencë për media

Koalicioni mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate sot do të mbajë konferencë për media.

Kjo konferencë do të mbahet në orën 12:00 në zyret e partisë së Haradinajt.

Ky koalicion erdhi pas një kohe të gjatë të bashkëpunimit mes këtyre dy partive, njëra në pushtet e tjetra në opozitë.

Koalicioni mes AAK’së dhe PSD’së ka nominuar Ramush Haradinajn për kryeministër ndërsa Shpend Ahmeti zë vendin e fundit në listë.

Leave a Reply