Moti i keq në Rusi/ Qindra shtëpi të përmbytura dhe disa ura të shembura

Pas përmbytjeve në Evropën Perëndimore, reshjet e dendura t shiut në rajonin Zabaykalsky të Rusisë kanë shkaktuar shembjen e një ure hekurudhore.

Në një njoftim për mediat, zyra rajonale e Ministrisë Ruse të Emergjencave, thekson se nuk regjistrohen viktima ose të lënduar.

Sipas raporteve të fundit, rreth 650 shtëpi janë përmbytur, ndërsa pesë ura automobilistike janë shembur.

Ekipet e shpëtimitr dhe brigadat e urgjencës së Hekurudhave Ruse u dërguar në vendin e ngjarjes.

 

Leave a Reply