Përfundon takimi i gjatë mes Ramës dhe Albin Kurtit, ja çfarë u diskutua

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i sapo zgjedhuri në Kosovë Albin Kurti kanë mbajtur një takim të gjatë që zgjati disa orë.

Rama me anë të një postimi në facebook bën me dije se në takimine gjatë me Albin Kurtin u disktuan shumë tema për bashkëpunimin dhe mirëkoordinimin mes dy qeverive.

Gjatë një momenti pushimi dy liderët u takuan me autorët kosovarë dhe aktorin e madh Gerard Depardieu, të cilët po xhirojnë në Shqipëri filmin “Unë dhe Millosheviçi.

Ja postimi i plotë i Ramës në facebook:

Leave a Reply