Sulm me thikë në Manchester

Një burrë qëlloi me thikë në mushkëri disa njerëz gjatë një sulmi në Arndale Center në Manchester.

Policia raportoi se tre persona u plagosën me thikë dhe një i katërt gjithashtu u dëmtua.

Kryeministri britanik Boris Johnson shkroi në Twitter: “Jam i shokuar nga incidenti në Manchester dhe ngushëllimet e mia shkojnë për të gjithë të prekurit.”

Dy gra, përfshirë një 19-vjeçare ndodhen në spital në gjendje të qëndrueshme. 

Ndërsa një burrë rreth të 50-ave gjithashtu po kurohet në spital nga plagët e marra me thikë.

Leave a Reply