Tërmet me epiqëndër 12 kg larg Shijakut

Vala e lëkundjeve sizmike që kanë përfshirë prej disa ditësh Shqipërinë, dhe sidomos zonat bregdetare dhe qëndrore, vijon ende të ndihet.

Termeti I fundit është regjistruar këtë të martë në orën 14 e 22.

Lëkundja ka qënë 3.4 ballë sipas shkalles rihter.

Epiqendra ka qënë 12 kg larg Shijakut në thellësinë 10 km.

Sizmologët thanë se lëkundjet do të jenë normale sidomos pas tërmetit të forte 5.8 ballë që goditi vendin 10 ditë më parë.

Leave a Reply