Tërmeti i fortë në Kretë, ndihet në Gjirokastër dhe Sarandë

Një tërmeti i fuqishëm me maganitudë 6.1 balla ka goditur Kretën në Greqi. Lëkundjet kanë qenë të forta, duke u ndjerë deri në Gjirokastër dhe Sarandë.

Deri tani nga ka asnjë raportim për të lënduar.

Tërmeti në Kretë vjen një ditë pas tërmetit të fuqishëm në Durrës dhe Tiranë, ku ka shumë viktima dhe të plagosur.

Më shumë se 300 tërmete janë regjistruar që prej mëngjesit të djeshëm.

Leave a Reply