“Venecia foli”, Spiropali: A do ta mbajë fjalën Meta dhe do të ikë vetë?

Në lidhje me raportin e Komisionit të Venecias në lidhje me 30 qershorin, ku thuhej se kreu i shtetit ka tejkaluar kompetencat tij kushtetuese, ka reaguar zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali.

Përmes një postimi në Tëitter Spiropali shkruan se a do ta mbajë fjalën Meta që i dha çimit.net, se nëse Venecia thotë e shekel do të largohet.

“A do ta mbajë Ilir Meta fjalën kur u betua se “po tha Venecia e shkele, do iki vetë dhe s’merrem me e lehtë apo e rëndë shkelja”? S’besoj e mban, po që e shkeli e shkeli dhe 30 qershori u pagëzua edhe me ujin e bekuar të Venecias#KrenarepërPS”.

Leave a Reply