Video shokuese/ Armë dhe granatë kundër civilëve në Gjermani

Pamjet e xhiruara me telefon në Halle të Gjermanisë tregojnë momentin kur një person del nga makina dhe nis të qëllojë me një pushke gjysmë-automatike drejt civileve afer nje sinagoge cifute.

Ngjarja e rëndë që tronditu qytetin Halle ndodhi në kohen kur besimtaret hebre festonin ditën e “Yom Kippur” në lagjen Paulus.

Autori duket I veshur me rroba ushtarake dhe me helmete teksa qëllon ndaj civileve.

Më pas ai hodhi edhe një granate duke shkaktuar 2 të vdekur dhe dis atë plagosur.

Policia raportoi se pak më vonë ai u lokalizua dhe u arrestua.

Leave a Reply