Berisha: Rama është nën hetim ndërkombëtar

Ish-Kryeministri Sali Berisha në konferencën e sotme me gazetarët është shprehur se kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama ka qenë edhe është nën hetim ndërkombëtar.

Berisha këtë deklaratë sipas tij e bazon nga indiciet që ai ka personalisht. Lidhur me këtë akuzë nuk dihet ende nëse janë të bazuara në fakte apo ish-kryeministri po bën akuza politike.

“Unë mund t’ju deklaroj se personalisht Edi Rama, është sipas të gjitha indicieve, ka qenë dhe është në hetim ndërkombëtar.” tha Berisha.

Leave a Reply