Akuza për shpërdorim detyre dhe korrupsion, arrestohet ish-deputeti socialist

Një ditë pasi dorëzoi mandatin e deputetit, Alqi Bllako është arrestuar sot në banesën e tij.

Ai po dërgohet në Drejtorin e Policisë Tiranë.

Bllako akuzohet për “shpërdorim detyre” dhe korrupsion pasiv i zyrtarëve të lartë”. Kërkesa ka ardhur menëjehrë pasi Kuvendi njoftoi heqjen e imunitetit për ish-Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Sjedisit.

Ndërkohë, 14 të akuzuarit e tjerë për inceneratorin e Fierit dhe Elbasanit që u ndaluan dy ditë më parë po njihen me masat e sigurisë.

Leave a Reply